Header

Smaller Default Larger

Gotowi do sztukiMiło nam poinformować że Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Staszowie już po raz drugi znalazła się w gronie partnerów strategicznych projektu „Gotowi do sztuki BIS”, zapewniając wsparcie merytoryczne z zakresu wiedzy o rozwoju i potrzebach małych dzieci dla osób prowadzących warsztaty. Ponadto nasza placówka wzięła udział w promocji projektu i dotarciu do potencjalnych odbiorców projektu.

Jest to już druga edycja programu szkoleniowego dla nauczycieli, pedagogów i animatorów kultury prowadzonych przez profesjonalnych twórców i edukatorów na co dzień pracujących z dziećmi i różnymi dziedzinami sztuki. Uczestnicy mieli możliwość rozwijania swojej kreatywności, a także zyskali dostęp do kultury i innowacyjnych narzędzi edukacyjnych.  Pedagodzy podjęli współpracę z artystami sztuki współczesnej. Artyści przeprowadzili laboratoria twórcze z nauczycielami, podczas których przedstawili zasadnicze nurty swojej pracy i wspólnie z uczestnikami poszukiwali inspiracji do wykorzystywania tych działań ze sztuką w pracy z najmłodszymi dziećmi. W obecnej edycji udział wzięli tacy artyści jak: Cecylia Malik, Paweł Kula, Monika Drożyńska, Alicja Bielawska, Monika Kiwak, Agata Królak.

W ramach projektu zostały zorganizowane również warsztaty twórcze dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które odbyły się na terenie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie oraz w przedszkolach partnerskich. Tematyka i charakter działań inspirowany był twórczością artystów. W ramach warsztatów pod okiem edukatorów: Weroniki, Idzikowskiej, Anny Szary, Justyny Kowalczyk powstały ciekawe i nietuzinkowe obrazy oraz instalacje.

Projekt realizowany był od maja do grudnia 2020 r. Po raz kolejny organizatorem działań jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Szydłowie. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach projektu powstała ciekawa publikacja, która jest podsumowaniem II edycji edukacyjno-twórczych działań „Gotowi do sztuki BIS”. Zachęcamy do zapoznania się z wydawnictwem w formie elektronicznej.

MKiDN

Autor: Justyna Kowalczyk

Wstęp

 

Co wynika z koła

 

Drzewo marzeń

 

 MG 1875

 

IMG 1237

 

Załącznik: Gotowi do sztuki - Inspiracje do działań twórczych z dziećmi