Publiczna PoradniaPsychologiczno – Pedagogiczna
|
ul. Koszarowa 7 ; 28-200 Staszów telefon/fax (015) 864-37-59 |
ul. Ruszczańska 23 ; 28-230 Połaniec tel. (015) 865-01-30 |
Realizacja zajęć grupowch dla dzieci, prelekcji, warszatów dla uczniów, rodziców i nauczycieli, badań przesiewowych (wzroku, słuchu i mowy) w formie bezpośredniej może zostać zawieszona z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju związaną z COVID-19.
Możliwa jest realizacja prelekcji dla rodziców i szkoleń dla nauczycieli w formie zdalnej.
Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Staszowie filia w Połańcu włączyła się w projekt realizowany przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie pt.
Rozwój kompetencji pragmatycznej w okresie wczesnego dzieciństwa.
Celem projektu jest opisanie prawidłowości rozwojowych w zakresie kompetencji pragmatycznej – a więc tego, jakie sposoby komunikowania się są typowe dla dzieci w określonym wieku i jak te sposoby zmieniają się w toku rozwoju dziecka. Te różne sposoby komunikowania się dzieci badane są za pomocą nowego kwestionariusza do pomiaru kompetencji pragmatycznej (LUI-Polski) – narzędzia unikalnego w skali światowej. Aby ten kwestionariusz mógł stać się użytecznym narzędziem oceny rozwoju dziecka, konieczne jest przeprowadzenie procesu normalizacji, czyli określenie, jakie wyniki są typowe dla polskich dzieci w określonym wieku. W tym celu zbierane są dane dotyczące kompetencji pragmatycznej bardzo dużej grupy dzieci mieszkających w różnych miejscach Polski.
Więcej o projekcie oraz mapa współpracy, w tym naszej placówki, znajdują się na stronie:
https://lui-polski.psychologia.uj.edu.pl/siec-wspolpracy/
Miło nam poinformować że Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Staszowie już po raz drugi znalazła się w gronie partnerów strategicznych projektu „Gotowi do sztuki BIS”, zapewniając wsparcie merytoryczne z zakresu wiedzy o rozwoju i potrzebach małych dzieci dla osób prowadzących warsztaty. Ponadto nasza placówka wzięła udział w promocji projektu i dotarciu do potencjalnych odbiorców projektu.
Jest to już druga edycja programu szkoleniowego dla nauczycieli, pedagogów i animatorów kultury prowadzonych przez profesjonalnych twórców i edukatorów na co dzień pracujących z dziećmi i różnymi dziedzinami sztuki. Uczestnicy mieli możliwość rozwijania swojej kreatywności, a także zyskali dostęp do kultury i innowacyjnych narzędzi edukacyjnych. Pedagodzy podjęli współpracę z artystami sztuki współczesnej. Artyści przeprowadzili laboratoria twórcze z nauczycielami, podczas których przedstawili zasadnicze nurty swojej pracy i wspólnie z uczestnikami poszukiwali inspiracji do wykorzystywania tych działań ze sztuką w pracy z najmłodszymi dziećmi. W obecnej edycji udział wzięli tacy artyści jak: Cecylia Malik, Paweł Kula, Monika Drożyńska, Alicja Bielawska, Monika Kiwak, Agata Królak.
Strona 1 z 4